learn for love...

szkoła językowa blisko domu


angielski i hiszpański

Zobacz nas na Instagramie!

wróć
aktualności

Przedstawiamy dwie oferty na wakacje 2020 ☺


Konwersacje w wakacje - angielski i hiszpański dla dzieci, młodzieży i dorosłych


online lub stacjonarnie

oraz


Autorski tematyczny kurs angielskiego ONLINE dla dzieci


zapisy pod nr tel. 609 606 951 i 512 170 070

Oferta 1

Konwersacje w wakacje – angielski i hiszpański dla dzieci, młodzieży i dorosłych

dla dzieci młodzieży i dorosłych

online lub stacjonarnie (Smulsko, ul. Gimnastyczna 126)


Cztery, sześć lub osiem tygodni – wybierz i zapłać za tyle ile wykorzystasz, nawet z przerwą na wyjazd! Cena kursu będzie uzależniona od liczby osób w grupie w poszczególnych tygodniach.

- Młodzież i dorośli - 1x90 minut w tygodniu

60 PLN za tydzień w grupie 2-3-osobowej

45 PLN za tydzień w grupie 4-5- osobowej- Dzieci – 2x60 minut w tygodniu

80 PLN za tydzień w grupie 2-3-osobowej

60 PLN za tydzień w grupie 4-5- osobowej- zajęcia indywidualne

80 PLN za 60 minut (j. hiszpański)

70 PLN za 60 minut (j. angielski)

Oferta 2

Autorski wakacyjny kurs angielskiego ONLINE dla dzieci

W wakacje zapraszamy serdecznie na fantastyczny autorski kurs języka angielskiego w formie online. Kurs został stworzony dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat, w podziale na grupy wiekowe i obejmuje osiem ciekawych tygodniowych bloków tematycznych. Można zapisać dziecko na wybraną liczbę tygodni (od 1 do 8), również z przerwami na wyjazdy, ponieważ każdy tydzień to odrębny temat.

Kurs będzie przyjemnym wakacyjnym spotkaniem z żywym językiem. Położymy nacisk na umiejętności takie jak mówienie, słuchanie, tworzenie opisów i czytanie. Celem kursu jest to, żeby dzieci przełamały barierę językową, czyli zaczęły swobodnie posługiwać się poznanym słownictwem i konstrukcjami językowymi.

Program kursu w zakresie każdego tematu będzie dopasowany do grupy wiekowej.


5 zajęć w tygodniu (od poniedziałku do piątku)

czas trwania zajęć 60 minut

grupy 4-5 osób

cena: 150 PLN za tydzeiń

przy zapisie na cały kurs ósmy tydzień gratis!


Harmonogram kursu:

Lipiec


06.07 - 10.07 Nature

Kosmos, Układ Słoneczny, mieszkańcy trzeciej planety od Słońca, cuda natury, przyroda i jej urzekające oblicza, niebezpieczne jeziora i toksyczne słodkie żabki, zadziwiająca istota - człowiek, ochrona środowiska i my;

13.07 - 17.07 My home is my castle

słynny angielski idiom (mój dom jest moją twierdzą) będzie punktem wyjścia do zgłębiania wiedzy i dyskusji na temat domów mieszkańców naszej planety, architektami są w końcu wszyscy - ludzie, termity, ptaki, lisy…;

20.07 - 24.07 Masterchef

czyli od zakupów do serwowania dań; wizyta w sklepie, nasze ulubione potrawy i przepisy, sztuka gotowania i prowadzenia restauracji, najsłynniejsi kucharze w historii i ich dania popisowe;

27.07 - 31.07 Wild Wild West

dawno temu na Dzikim Zachodzie… kowboje, Indianie, banki, napady, konie, pierwsze samochody, western city, układ miasta i jego mieszkańcy, stroje w epoce, broń i miłość;


Sierpień

03.08 - 07.08 This is Africa

geografia i historia Afryki, niespotykana przyroda – jeziora, wodospady, góry, pustynie, rzeki, cywilizacja Nilu, safari, zagrożone gatunki, ratowanie baby animals, Król Lew, muzyka Afryki, Masajowie, RPA i Nelson Mandela;

10.08 - 14.08 Passion is Energy

nasza energia wynika z naszych pasji, a są to bardzo różne aktywności: książki, sport, gotowanie, szycie, projektowanie, malowanie, gry komputerowe to tylko niektóre z nich, porozmawiajmy też o osobach, które zmieniają świat. Ktoś wynalazł samolot, ktoś inny namalował słoneczniki albo stworzył Facebook’a. Mark Zuckerberg, Leonardo da Vinci, Chopin, i… to niespodzianka.

17.08 - 21.08 Five days around the world

czyli w pięć dni dookoła świata, najsłynniejsze miejsca oraz ich krótka historia: Rzym i Galowie, Cesarz Chiński i papier, Inuici i kilkadziesiąt nazw lodu, Australia i góra Kościuszki – a wszystko to samochodem, pociągiem, samolotem, balonem, statkiem, na piechotę i z namiotem na plecach.

24.08 - 28.08 Art is us

Sztuka to my i …właściwie czym jest sztuka? Temat rzeka, oswajanie i wprowadzanie do najpiękniejszej dziedziny życia – sztuki. Od rysunków w jaskiniach sprzed milionów lat po współczesną sztukę użytkową, w oparciu o ciekawostki, wspólną pracę twórczą, i rzecz jasna hity z polskiej ziemi.


Trening czyni mistrza, nawyk pozwala realizować cele z przyjemnością, a systematyczność jest kluczowa – dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w intensywnych kursach pełnych quizów, zabaw, otwartej atmosfery, humoru, interesujących materiałów, prowadzonych przez naszych najlepszych lektorów.scoolcard

Czego się dzisiaj nauczyłeś na angielskim?

Większość rodziców sprawdza efekty nauczania swojego dziecka zadając pytania: czego dzisiaj się nauczyłeś? co dzisiaj robiliście na angielskim? Jakich słówek się nauczyłeś? A najczęstsze odpowiedzi dzieci na te pytania brzmią: NIE WIEM lub NIC. Słysząc takie odpowiedzi na pewno większość z nas stwierdziłaby, że zainwestowane pieniądze oraz czas poszły na marne i natychmiast rezygnuje z kursu. Błąd! Dlaczego? Ponieważ sprawdzamy wiedzę naszych pociech w nieprawidłowy sposób. Wyobraźmy sobie, gdyby ktoś nas zapytał: To co dzisiaj ciekawego robiłeś w pracy? Zapewne spora część ludzi odpowiedziałaby: NIC. Dlatego zanim następnym razem zechcemy sprawdzić umiejętności językowe naszego dziecka warto najpierw dowiedzieć się jak dzieci uczą się języka obcego. Wszystkie dzieci lubią uczyć się języka obcego w kontekście, czyli tak samo jak języka ojczystego. A zatem jedną z najczęściej stosowanych metod nauki dzieci jest metoda naturalna (bezpośrednia). Oznacza to, że nauczyciel posługuje się przede wszystkim językiem docelowym na lekcji. Dlatego nie będzie on informował uczniów, że dzisiaj nauczymy się nazw dzikich zwierząt. Zamiast tego pokaże karty obrazkowe i je odpowiednio nazwie. Podobnie jest z nauką gramatyki. Nauczyciel nie mówi uczniom, że dzisiaj będzie lekcja o czasowniku modalnym „can”. Tylko uczy go w kontekście, np. Fish can swim. (Ryby potrafią pływać.) Cats can climb. (Koty potrafią się wspinać.) Dziecko lekcję traktuję jako całość, a nie podział na to, co już umie i to, co jest nowe. Dlatego jest mu ciężko odpowiedzieć na wspomniane na początku pytania, nie potrafi wyselekcjonować, które słówka lub jaka struktura gramatyczna była nauczana na danej lekcji. Wykorzystanie tylko języka docelowego na lekcji daje same korzyści. Po pierwsze w sposób naturalny zmusza do myślenia w danym języku. Po drugie eliminuje się tzw. „barierę językową”, a po trzecie uczeń szybciej nabiera płynności językowej. Metoda ta jest dość czasochłonna, ale jej zalety mówią same za siebie. Zatem jak sprawdzić czy dziecko czegoś się nauczyło na zajęciach językowych? Najprostszy sposób to otworzyć podręcznik (najlepiej na ostatniej lekcji), pokazać dziecku obrazek i zapytać: (Lekcja o zwierzętach.) - Where is the cat? (dziecko wskaże palcem) - Is it a mouse? (dziecko pokręci głową na tak lub nie) - What colour is the crocodile? (dziecko powie np. green) - What does the cow say? Oink-oink or moo-moo? (dziecko powie moo-moo) - Bring me an elephant. (dziecko przyniesie pluszowego słonia) Są to przykłady pytań, które można dostosować do każdego tematu jakiego obecnie uczy się Państwa dziecko. Jeśli dziecko dobrze wskaże, nazwie lub przyniesie to, o co prosimy to mamy stuprocentową gwarancję, że rozumie język obcy. Sprawdzajmy odpowiednio wiedzę naszych dzieci oraz chwalmy je nawet za najmniejsze osiągnięcia, bo te większe przyjdą, wtedy, kiedy dzieci będą czuły nasze zaangażowanie i entuzjazm w zdobywaniu przez nie wiedzy.

Kiedy jest najlepszy wiek do rozpoczęcia nauki języka obcego?

Na to pytanie chyba nikt nie jest w stanie poprawnie odpowiedzieć. Jednak każdy się zgodzi, że im wcześniej tym lepiej. Prawda jest taka, że osłuchiwać dziecko z językiem można już od urodzenia. Słuchanie piosenek, oglądanie bajek czy zabawa interaktywną zabawką w języku obcym sprawia radość dzieciom i jednocześnie jest fantastycznym przygotowaniem do późniejszej nauki języka. Zachodzi tu tzw. zjawisko „immersji”, czyli zanurzenia się w języku. Jeśli chodzi o typową naukę w szkole językowej, to już dzieci w wieku przedszkolnym mogą w takich zajęciach uczestniczyć. Oczywiście dużo zależy też od cech osobniczych dziecka. Szczególnie podczas zapisywania dzieci przedszkolnych na zajęcia języka obcego trzeba wziąć pod uwagę ich dojrzałość emocjonalną. Jeżeli dziecko ma problem z rozstawaniem się z opiekunem na dłużej niż 10-15 minut, reaguje płaczem albo histerią, lub też nie potrafi kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych, są to sygnały, że należy jeszcze poczekać. Natomiast jeśli dziecko potrafi zostać samo w grupie z innymi dziećmi na 30 minut lub dłużej, śmiało możemy myśleć o zapisaniu je na zajęcia językowe. Zapisując bardzo małe dzieci na kurs językowy należy pamiętać, że na efekty trzeba będzie trochę poczekać, szczególnie na samodzielną produkcję. Trzeba też być świadomym, że nauka najmłodszych odbywa się poprzez zabawę, więc będzie głównie oparta na metodzie TPR (reagowanie całym ciałem), a nie na pracy z podręcznikiem. Podręcznik może być uzupełnieniem lekcji dla dzieci powyżej 4 roku życia. Dlatego rodzic powinien rozważyć czy jego dziecko jest gotowe na kurs językowy. Nasza szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę, która pomoże Państwu w podjęciu takiej decyzji. Należy jednak pamiętać, że im wcześniej dziecko rozpocznie naukę języka, tym szybciej przyjdą jej efekty.
Kursy wakacyjne - ulotka

Kursy wakacyjne dla dzieci i dorosłych na Smulsku i w SP 169imgnews1 Dorośli i młodzież - Mieszkasz na Smulsku lub blisko? Nie chcesz stracić kontaktu z językiem w wakacje? Potrzebujesz poćwiczyć przed wyjazdem?

Dzieci - Oferujemy przyjemnie spędzony czas z angielskim na Smulsku lub w SP169. Pokażemy dzieciom jak rozwijać zdolności językowe, w co grać, co czytać, co oglądać.

Zapraszamy!

 • ul. Gimnastyczna 126 (pawilon Frajda, od strony parkingu), SP 169 (ul. Napoleońska 7/17)
 • można wybrać ilość tygodni – 4,6 lub 8 – nawet z przerwą na wyjazd, ponieważ każdy tydzień to inny, odrębny cykl zajęć.
 • terminy ustalane ze słuchaczami (przedpołudniowe lub popołudniowe)
 • wykwalifikowani lektorzy, różnorodne metody nauczania i materiały
 • nacisk na rozwijanie sprawności komunikacyjnych
 • małe grupy 4 - 8 osób
 • zajęcia indywidualne lub w parach
czas trwania wymiar/tydzień liczba godzin lekcyjnych cena
4 tygodnie 1x90 min
2x90 min
8
16
190 PLN
370 PLN
6 tygodni 1x90 min
2x90 min
12
24
270 PLN
530 PLN
8 tygodni 1x90 min
2x90 min
16
32
370 PLN
700 PLN
zajęcia indywidualne (angielski i hiszpański) od 70 PLN za 60 min
zajęcia w parach (angielski i hiszpański) 40 PLN /os. za 60 min
plakat - lato szkoła językowa Scool...dzieci kolonie

KOLONIE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Zaplanuj tegoroczne wakacje ze Szkołą Językową Scool

Zapisy : +48 512 170 070 biuro SCOOL

+48 794 946 255 Kasia Neugebauer - kasiascool@gmail.com

Zapisy tylko do końca marca 2018

Kursy wakacyjne - ulotka

Kursy wakacyjne i konwersacje

w wakacje dla dorosłych na Smulsku
i w Topaz Business Parkimgnews1 Mieszkasz na Smulsku lub blisko? Nie chcesz stracić kontaktu z językiem w wakacje? Potrzebujesz poćwiczyć przed wyjazdem? Zapraszamy!

 • ul. Gimnastyczna 126 (pawilon Frajda, od strony parkingu)
 • ul. Piotrkowska 276 (budynek C)
 • 3.07 - 25.08 - możesz skorzystać z 8 tygodni zajęć, z których płacisz tylko za 6 (nie tracisz pieniędzy wyjeżdżając na urlop)
 • terminy ustalane ze słuchaczami (przedpołudniowe lub popołudniowe)
 • wykwalifikowani lektorzy, różnorodne metody nauczania i materiały
 • nacisk na rozwijanie sprawności komunikacyjnych
 • małe grupy 3 - 5 osób
 • zajęcia indywidualne lub w parach
rodzaj kursu wymiar/tydzień liczba godzin lekcyjnych do wykorzystania cena
1 rata / 2 raty
standardowy/
konwersacje
1x90min 16 270 PLN
lub 2x135 PLN
intensywny/
konwersacje
2x90min 32 540 PLN
lub 2x270 PLN
super intensywny 3x90min 48 790 PLN
lub 2x395 PLN
zajęcia indywidualne 45 PLN za 45 min
zajęcia w parach 30 PLN /os. za 45 min

Warsztaty języka angielskiego dla dzieci

Proponujemy zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 12 lat w podziale na grupy wiekowe (4 – 7 osób). Można wybrać ilość tygodni – 4,6 lub 8 – nawet z przerwą na wyjazd, ponieważ każdy tydzień to inny, odrębny cykl zajęć. Oferujemy przyjemnie spędzony czas z angielskim. Pokażemy dzieciom jak rozwijać zdolności językowe, w co grać, co czytać, co oglądać.

Zapraszamy!
czas trwania wymiar/tydzień liczba godzin cena
4 tygodnie 3x90min 24 350 zł
6 tygodni 3x90min 36 490 zł (lub 2x250 zł)
8 tygodni 3x90min 48 690 zł (lub 2x350 zł)
scool

Promocja na otwarcie nowych filii

W roku szkolnym 2015/16 otwieramy dwie nowe filie. Zajęcia będą prowadzone w Pałacu Młodzieży (Retkinia) i na Osiedlu Jarzębinowym (Bałuty-Doły). Wszyscy nowi uczniowie z tych dwóch filii, którzy polubią nasz profil na Facebooku (SCOOL) otrzymają 5% zniżki na pierwszą wpłatę.Rozwiązanie konkursu na 15-lecie szkoły!

W konkursie wzięło udział 61 dzieci prezentując różnorodne pomysły i podejście do tematu. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Nareszcie obiecane nagrody.

Ogłaszamy, że nagrody główne - roczny kurs językowy gratis - otrzymają:

1. Agata Szkoła Muzyczna za "muzyczną żyrafę"

2. Ola SP nr 137 za "małpkę dwujęzyczną"

Jury wybrało muzyczną żyrafę Agaty na maskotkę szkoły, uzasadniając swój wybór oryginalnością pomysłu.

Żyrafka zostanie przygotowana przez profesjonalnego grafika i opublikowana w naszych materiałach.

Nagrody za uczestnictwo, czyli kupony zniżkowe na kursy, zostaną przekazane do szkół.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

zyrafka


scoolcard1200


biuro

Centrum ABC, ul. Zgierska 69, 91-463 Łódź
tel.fax (48 42) 631 00 50
www.wonderlandtours.pl; info@wonderlandtours.pl

Obóz Językowo-Przygodowy (7-13 lat)


English Summer
- Angielskie Lato


15 - 26.08.2015 (12 dni)
scool
children
scoolcard
biuro
biuro
biuro
biuroZapraszamy na pozytywnie zakręcony obóz językowo-przygodowy English Summer - Angielskie Lato w urokliwym Runowie. Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu, 14 km od Lęborka i około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, iż każdy kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich. Specjalnie przygotowany program dla dzieci, pozwala w ciekawy sposób spędzić wakacje i bezstresowo poznać świat obozowy, a poprzez przemyślaną zabawę aktywizuje język angielski, wykształca samodzielność i pewność siebie. Jest to również idealny program dla dzieci kochających zwierzęta i chcących rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z jazdą konną.

Zakwaterowanie:

Ośrodek kolonijny Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie to XVIII-wieczny pałac z kompleksem wypoczynkowym o powierzchni 5 hektarów. Dzieci mogą korzystać z parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, piaszczystego boiska z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, toru paintballowego, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego. Stajnia Pałac Runowo, jest Certyfikowanym Ośrodkiem Polskiego Związku Jeździeckiego i prowadzi całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Około 30 spokojnych koni, profesjonalne parkury i malownicze trasy zostały specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Noclegi w Pałacu w pokojach 3-8-osobowych z łazienkami. Dwukondygnacyjny budynek składa się z dużej jadalni, holu z zabytkowym kominkiem, dodatkowych sanitariatów na końcach kondygnacji, werandy, sali zajęciowej i gabinetu lekarskiego. Obiekt jest monitorowany.

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Kuchnia serwuje dania polskie i europejskie z uwzględnieniem diety wegetariańskiej. Tu zawsze możesz podejść po dokładkę! Sala jadalna jest klimatyzowana.

Przejazd: komfortowym autokarem wyposażonym w WC, video, barek i klimatyzację. Wyjazd z pl. Zwycięstwa (między ul. Targową i ul. Wodną) o godz. 800. Istnieje możliwość zorganizowania przejazdu z Częstochowy do Łodzi za dodatkową opłatą, zależną od ilości chętnych dzieci.


Program obozu:

Warsztaty językowe – 20 godzin języka angielskiego - konwersacje, scenki, zadania językowe gry i zabawy w podziale na grupy zaawansowania.

Łamigłówka Mądra Główka - dzień gier i łamigłówek to nauka przez rozrywkę. Podczas rozwiązywania zadań dzieci uczą się cierpliwości, spostrzegawczości, ścisłego i logicznego myślenia, a przede wszystkim czerpią radość ze wspólnej edukacyjnej zabawy.

INO - Na Tropie Tajemnic - zabawa, las, misja i… adrenalina! Szukaj wskazówek i wykonuj zadania, a dojdziesz do celu. Po drodze czekają będą zadania, niespodzianki i wyzwania. Gra INO pozwala wcielić się w role szpiega, komandosa czy też najemnika, uczy podstawowych technik przetrwania w trudnych warunkach i dostarczy sporo emocji.

Savoir Vivre – dzieci poćwiczą dobre maniery, dzięki odgrywanym scenkom z życia oraz zabawnym ćwiczeniom. Dowiedzą się też jak się zachowywać nie tylko przy stole, ale również w sklepie czy podczas różnych imprez.

Kreator Mody i Urody - czyli „mam talent” i go odkrywam podczas licznych obozowych konkursów oraz występów. Zajęcia, podczas których dzieci wykorzystają różne materiały i własną wyobraźnię.

Piknik - oprócz koszyka z przysmakami przygotujemy wspaniałe zabawy – tańce i wspólna integracja na łonie natury przy piknikowych koszach to idealne wprowadzenie do edukacji przyrodniczo-kulturalnej w najbardziej przystępny i efektywny sposób.

Zdrowo - Owocowo - Jarzynowo - kreatywne spędzanie czasu, a do tego pomysłowość Twojego dziecka może zaskoczyć nawet Ciebie. Warzywa i owoce to nie tylko zbiór witamin, ale też kolorów, barw i kształtów, z których można wyczarować… no właśnie, to zależy od wyobraźni, którą będziemy kształcić podczas wspólnych zajęć.

W Krainie Czarów i Twórczości - zajęcia manualno-plastyczne rozwijające precyzję prostych ruchów dłoni i palców - uczą koncentrować uwagę na wykonywanym zadaniu, rozwijają wyobraźnię dziecka, a także pozwalają na doznawanie różnych wrażeń wywołanych samym tematem, barwami, różnorodnością materiału, kształtów i form.

Świat Koni - jazda konna (3 lekcje na placu lub w terenie), zajęcia w Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim PZJ - Stajni Pałac Runowo oraz jazda wozem po malowniczej okolicy.

Łebska Przygoda - podczas całodziennej wycieczki do Łeby dzieci zregenerują siły na gorącej plaży, zanurzą się w morskich falach, a podczas powrotu zwiedzą lęborską starówkę!

H2O - spacery nad jezioro, gry i zabawy wodne w fontannie i wodnych ślizgach.

Taka Przygoda – dzieci mogą wejść na ściankę wspinaczkową lub pokonać Małpi Raj – park linowy, postrzelać z wiatrówki lub łuku, wziąć udział w baloniadzie.


Cena: 1740 zł (zaliczka 400 zł)


Cena obejmuje: zakwaterowanie w Pałacu, wyżywienie (cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja), ubezpieczenie NNW do 10 000 zł, opiekę wychowawców, lektorów, animatorów i instruktorów zajęć tematycznych, opiekę medyczną, ratownika na kąpielisku, dyskoteki z nauką tańców animacyjnych, ogniska i grille, zajęcia linowe na ściance wspinaczkowej, gry i zabawy sportoworekreacyjne, realizację zajęć jeździeckich 3 jazdy w siodle ( po 25 min.) + zajęcia praktyczne w stajni oraz przejażdżkę wozem (zapewniamy atestowane kaski jeździeckie oraz profesjonalne materiały szkoleniowe).


Zapisy do 10 marca 2015 pod numerami tel.: 512 170 070 609 606 951


Zaliczka - 400zł, płatna do 10 marca 2015 r.

Prosimy o dokonanie przelewu zaliczki na konto: 29 1140 2004 0000 3902 3552 0638
SCOOL Kursy Językowe Katarzyna Kędziora-Siejkowska
W tytule przelewu prosimy wpisać: Obóz językowo-przygodowy Runowo, imię, nazwisko i wiek dziecka.


ZAPRASZAMY

scoolcard

promocja na otwarcie filii

10% rabatu na pierwszą wpłatę przy zapisie do 20 września