learn for love...

szkoła językowa blisko domu


angielski i hiszpański

Zobacz nas na Instagramie!

wróć

kolonie
Od 2019 roku scool jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym PTE Young Learners, co oznacza, że Twoje dziecko może w naszej szkole przystąpić do egzaminu z języka angielskiego na odpowiednim dla niego poziomie i uzyskać międzynarodowy certyfikat, potwierdzający i opisujący jego umiejętności językowe. scool jest także centrum egzaminacyjnym PTE General, czyli organizuje egzaminy dla młodzieży i dorosłych (szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie).

Egzaminy odbywają się na miejscu, w Łodzi, w siedzibie scool . Egzaminatorami są przeszkoleni nauczyciele pracujący w scool. Sesja egzaminacyjna 2020 organizowana jest przez scool w czerwcu. Rejestracji na egzamin należy dokonać około 4 tygodnie przed egzaminem. Szczegółowych informacji na temat opłat egzaminacyjnych oraz procedury rejestracji na egzamin udziela sekretariat scool.

PTE Young Learners – egzaminy dla dzieci w wieku 6-13 lat

Egzaminy Pearson Test of English Young Learners zostały stworzone z myślą o dzieciach. To przyjazne dziecku egzaminy z języka angielskiego, opierające się na rzeczywistej komunikacji i wspierające motywację do dalszej nauki. Dzięki angażującej i bezstresowej formule, w naturalny sposób sprawdzają umiejętność posługiwania się językiem angielskim i sprawiają, że zdający przełamują obawę przed testami, pozytywnie zapamiętując swoje pierwsze doświadczenie egzaminacyjne.

Egzamin sprawdza 4 umiejętności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie, a znajomość gramatyki i słownictwa weryfikuje w trakcie oceny tych umiejętności. Testy egzaminacyjne są opracowywane w taki sposób, aby motywować uczniów oraz dostarczać szkołom, rodzicom i nauczycielom informacji zwrotnej o ich umiejętnościach.

Certyfikaty Pearson PTE YL dla dzieci PTE

poziom część pisemna część ustna cena egzaminu najbliższa sesja egazminacyjna
gra planszowa krótka rozmowa
Firstwords 60 min. 10 min. 10 min. 250 PLN czerwiec 2020
Springboard 60 min. 10 min. 10 min. 250 PLN czerwiec 2020
Quickmarch 60 min. 10 min. 10 min. 250 PLN czerwiec 2020
Breakthrough 75 min. 10 min. 10 min. 250 PLN czerwiec 2020

Dlaczego warto zdawać certyfikowane egzaminy PEARSON PTE?

Jak oceniane są egzaminy PEARSON PTE?

Wynik w postaci certyfikatu i raportu dostarcza rodzicowi i nauczycielowi informacji o stopniu opanowania przez dziecko poszczególnych sprawności językowych. Dla ucznia jest podsumowaniem pewnego etapu nauki i stanowi źródło motywacji do dalszej pracy.

Z jakich części składa się egzamin?

Co trzeba umieć na poszczególnych poziomach?

Firstwords (polecany najczęściej dla uczniów klas 3-4) Część pisemna (60 minut) składa się z 6 zadań, w których dzieci wskazują poprawną odpowiedź (jedną z trzech), dopasowują słowa lub wypowiedzi do obrazków, łączą pytania z pasującymi do nich odpowiedziami oraz uzupełniają luki w krótkim tekście.

Część ustna (20 minut) odbywa się w pięcioosobowej grupie, a dzieci mają do wykonania dwa zadania. Najpierw grają w grę planszową, w trakcie której każdy uczestnik odpowiada na przynajmniej dwa pytania związane ze swoim najbliższym otoczeniem i zainteresowaniami, a następnie każdy kandydat mówi np. o swoim mieście, domu, szkole, pokoju w domu, ulubionej potrawie, zabawce lub nauczycielu.

Springboard (polecany najczęściej dla uczniów klas 4-5) Część pisemna (60 minut) składa się z 6 zadań, w ramach których dzieci wskazują poprawną odpowiedź, dopasowują słowa lub wypowiedzi do obrazków, łączą pytania z pasującymi do nich odpowiedziami, uzupełniają luki w krótkim tekście oraz układają pytania do podanych odpowiedzi.

Część ustna (20 minut) odbywa się w pięcioosobowej grupie, a dzieci mają do wykonania dwa zadania. Najpierw grają w grę planszową, w trakcie której każdy uczestnik odpowiada na przynajmniej dwa pytania związane ze swoim otoczeniem i zainteresowaniami. Następnie każdy kandydat uczestniczy w rozmowie np. o swoim mieście, domu, szkole, pokoju w domu, ulubionej potrawie, zabawce lub nauczycielu.

Quickmarch (polecany najczęściej dla uczniów klas 5-6) Część pisemna (60 minut) składa się z 6 zadań, w ramach których dzieci wskazują poprawną odpowiedź, pisemnie tworzą i odpowiadają na pytania oraz uzupełniają luki wybranymi wyrazami w poprawnej formie czasu przeszłego.

Część ustna (20 minut) odbywa się w pięcioosobowej grupie, a dzieci mają do wykonania dwa zadania. Najpierw grają w grę planszową, w trakcie której każdy uczestnik odpowiada na przynajmniej dwa pytania związane ze swoim otoczeniem i zainteresowaniami. W drugim zadaniu kandydat mówi np. o swoim najbliższym środowisku, urodzinach, posiłkach czy dyscyplinach sportu.

Breakthrough (polecany najczęściej dla uczniów klas 6-7) Część pisemna (75 minut) składa się z 6 zadań, w których dzieci wskazują poprawną odpowiedź, dopasowują słowa lub wypowiedzi do ilustracji, łączą pytania z właściwymi odpowiedziami, uzupełniają luki w tekście oraz tworzą krótkie opowiadanie na podstawie przedstawionych ilustracji.

Część ustna (20 minut) odbywa się w pięcioosobowej grupie, a dzieci mają do wykonania dwa zadania. Najpierw grają w grę planszową, w trakcie której każdy uczestnik odpowiada na przynajmniej dwa pytania związane ze swoim otoczeniem i zainteresowaniami. W drugiej części kandydat powinien wykazać się umiejętnością prowadzenia prostej rozmowy o wakacjach, podróżach, swojej przyszłej pracy lub nieprzyjemnym wydarzeniu, które mu się przydarzyło.

Poznaj rodzinę Brownów

Na wszystkich czterech poziomach egzaminów w części pisemnej uczeń spotyka się i poznaje życie codzienne, przygody i niefortunne wypadki rodziny Brownów – nie całkiem typowej rodziny angielskiej.

Brownowie mieszkają w Londynie. Pan Tom Brown jest bardzo zajętym pilotem, podróżującym po całym świecie, włączając w to kraje, w których dzieci podchodzą do egzaminów PTE Young Learners. Pani Elizabeth Brown to super-mama. Opiekuje się czwórką dzieci, a ponadto pracuje jako weterynarz, więc oczywiście spotyka mnóstwo zwierzaków każdego dnia. Anna jest najstarsza z całej czwórki dzieci. Uczy się pilnie do egzaminów w szkole, a jej ulubionymi zajęciami są sport, taniec i słuchanie muzyki pop. Jej młodszy brat również lubi sport. Właściwie to ma bzika na punkcie piłki nożnej i jest fanem drużyny piłkarskiej Arsenal, a poza tym pochłania go gra na konsoli Playstation. Niestety, znacznie lepiej radzi sobie z piłką niż z odrabianiem lekcji. Sophie jest drugim młodszym dzieckiem. Lubi pomagać mamie w pracy ze zwierzętami i opiekuje się pupilami rodziny. Jack to niemowlak. Czas spędza na zabawie i nigdzie nie rusza się bez swojego misia.

Państwo Paul i Mary Brown to dziadkowie. Mieszkają niedaleko rodziny Brownów i często wpadają do nich, aby zaopiekować się dziećmi. Oboje są na emeryturze, lecz kiedyś byli farmerami. Mary uwielbia gotować, a Paul interesuje się ogrodnictwem.